امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
نسخه دوم کتاب Level up

کتاب LevelUp از کتاب های ارزشمند درباره ی طراحی بازی های رایانه ای هست. معمولا علاقه ای به ترجمه متون انگلیسی ندارم ، ولی ترجمه ی این کتاب پر از لحظات ناب و لذت بخش بود. خاطراتی که از انجام بازی های رایانه ای در زمان نوجوانی داشتم با ترجمه ی این کتاب زنده شدند و از مطالب این کتاب بسیار لذت بردم. ویرایش دوم این کتاب بهتازگی چاپ شده. در اینجا پیشگفتار ویرایش اول کتاب را می خوانید و کمی با شخصیت بیوگرافی و کارهای اسکات راجرز نویسنده ی فوق العاده ی این کتاب آشنا می شوید

LEVEL UP! پیشنهاد ویژه به خوانندگان مان
برای خرید Level Up! راهنمایی برای طراحی بازی ویدئویی عالی ! از شما متشکرم
اگر برای تان اتفاق افتاد که من رو در هنگام امضای کتاب یا کنفرانس بازی ویدئویی یا تو مغازه ساندویچی ملاقات کنید
تنها این صفحه را آماده کنید و من براتون طرح مرحله بسیار اختصاصی شخصیم رو براتون می کشم – بدون هیچ چشم داشتی!

 

پیشگفتار

اسکات شروع به نوشتن کتاب کرد ؛ یک متن معمولی که هر طراحی وقتی می خواهند به اصول برگردد می تواند در دسترس داشته باشد یا در رایانه ی شخصی اش یا کتاب الکترونیکی اش جمع آوری کند . یکجور کتاب جیبی پیشاهنگی یا سالنامه کشاورزی برای خلق بازی. اسکات در این متون همیشه بهار دارای جفتی شامل نوعی تصویر ساده و تمیز است که ممکن است بیابید .
هر تیمی در ورزش ها ، هر واحد نظامی یا هر انسانی وقتی که به جد خواهان موفقیت است ، همه از یکجا شروع می کنند : با اصول مقدماتی. چند بار بعد از یک پیروزی بزرگ می شنویم که " همه اش مربوط به مهارت های اصولی هست ". یکی از این مهارت های اصولی که در طراحی بازی ارزشمند یافتم مفهوم " انجام یک چیز به خوبی " است. خب ، آقای راجرز فقط با کمک کتاب جیبی اش اینکار را انجام می داد.
چنانچه به عنوان یک طراح تازه کار اقدام به کار کنید یا کهنه کاری باشید که در مشکلات سختی گیر کرده اید ، این کتاب جیبی را جلویتان بگذارید ، به اصول برگردید و شرط خواهم بست محرک الهاماتی خواهد شد که شما را به جلو می برد.

دنی بیلسون
نایب رئیس اجرایی Core Games شرکت THQ
فوریه 2010

درباره مولف

بعد از کشف اینکه طراحان بازی اوقات خوش بیشتری دارند ، اسکات راجرز طی 16 سال ( و هنوز هم ) شغل بازی های ویدئویی را شروع کرد. او در طراحی بسیاری از بازی های ویدئویی موفقیت آمیز کمک کرد شامل : Pac-Man ، سری بازی های Maximo ، God of War ، سری Dreawn to Life و Darksider. اسکات در حال حاضر مدیر خلاقیت شرکت THQ و همراه همسر دوست داشتنی اش بیرون از محدوده حمله اتمی لوس آنجلس زندگی می کند همراه با دو فرزند و اکشن فیگور های بسیار بسیار زیاد.